Q&A:t näytösten yhteydessä

Q&A:t DocPointissa 2016

DocPoint pidättää oikeudet muutoksiin.

Ma 25.1.

Sota ja mielenrauha, Savoy klo 19:00, ohjaaja Ari Matikainen paikalla

When We Talk about KGB, Korjaamon Galleria-sali klo 20:45, ohjaajat Maximilien Dejoie ja Virginija Vareikytė paikalla

Misfits, Kinopalatsi 6 klo 21:15, ohjaaja Jannik Splidsboel paikalla

Ompelijatar, Kinopalatsi 7 klo 21:15, ohjaaja Ville Suhonen paikalla

Ti 26.1.

Time / OUT OF JOINT, Andorra klo 20:45, ohjaaja Caspar Stracke paikalla

Sparrooabbán (Minä ja pikkusiskoni), Kinopalatsi 1 klo 18:30, ohjaaja Suvi West paikalla

Uusin silmin – kotimaisia oppilastöitä, Kinopalatsi 1 klo 20:45, ohjaajat paikalla

Isän tyttö, Kinopalatsi 2 klo 16:45, ohjaaja Melisa Üneri paikalla

Don Juan, Kinopalatsi 2 klo 18:45, ohjaaja Jerzy Sladkowski paikalla

Marzia, ystäväni, Kinopalatsi 7 klo 16:30, ohjaaja Kirsi Mattila paikalla

Misfits, Kinopalatsi 7 klo 19:15, ohjaaja Jannik Splidsboel paikalla

Se oikea – tarinoita rakkaudesta, Orion klo 19:00, ohjaaja Kiti Luostarinen paikalla

Swing Game, Savoy klo 21:00, ohjaajat Mikko Peltonen ja Pasi Riiali paikalla

Ke 27.1.

Eleganssi + Talousennustajat, Andorra klo 17:00, ohjaajat Virpi Suutari ja Reetta Huhtanen paikalla

Possessed by Djinn, Andorra klo 18:45, ohjaaja Dalia al Kury paikalla

Reach for the SKY, Andorra klo 20:45, ohjaaja Steven Dhoedt paikalla

16 Years till Summer, Kinopalatsi 1 klo 16:30, ohjaaja Lou McLoughlan paikalla

Takaisin pintaan, Kinopalatsi 1 klo 18:45, ohjaaja Juan Reina paikalla

Spandex Sapiens, Kinopalatsi 1 klo 21:15, ohjaaja Oskari Pastila paikalla

Mr. Kim & Sister Lotus, Kinopalatsi 6 klo 19:00, ohjaajat Sou-Yen Kim ja Miriam Rossius sekä elokuvan henkilöitä paikalla

Hoffman 1: Journeys Away, Orion klo 17:00, ohjaajat Philip Hoffman ja Sami van Ingen paikalla

Hoffman 2: Picturing Home, Orion 20:30, ohjaajat Philip Hoffman ja Anu Kuivalainen paikalla

To 28.1.

Uusin silmin – kotimaisia oppilastöitä, Andorra klo 17:00, ohjaajat paikalla

Netizen Mo, Kinopalatsi 1 klo 17:00, ohjaaja Mohamed El Aboudi paikalla

Becoming Zlatan, Kinopalatsi 1 klo 19:00, ohjaaja Magnus Gertten paikalla

Teräsvaari, Kinopalatsi 2 klo 18:45, ohjaajat Janiv Oskár ja Terhi Romo sekä päähenkilö Esko Ketola paikalla

Swing Game, Kinopalatsi 2 klo 21:00, ohjaajat Mikko Peltonen ja Pasi Riiali paikalla

The Perfect Circle, Kinopalatsi 7 klo 18:45, ohjaaja Claudia Tosi paikalla

FASSBINDER, Galleria-sali klo 18:30, ohjaaja Annekatrine Hendel paikalla

4, Kulmasali klo 19:15, ohjaaja Daniel Kutschinski paikalla

Hoffman III: Experimental processes, Orion klo 17:00, ohjaajat paikalla

Hoffman IV: All Fall Down, Orion klo 18:45, ohjaaja Philip Hoffman paikalla

Pe 29.1.

Netizen Mo, Andorra klo 17:00, ohjaaja Mohamed El Aboudi paikalla

Sergio Herman, Fucking Perfect, Andorra klo 19:00, Willemiek Kluijfhout paikalla

Spandex Sapiens, Andorra klo 21:00, ohjaaja Oskari Pastila paikalla

Seven Songs for a Long Life, Kinopalatsi 1 klo 17:00, ohjaaja Amy Hardie paikalla

Nuclear Neighbour, Kinopalatsi 1 klo 19:15, ohjaaja Fredrik Oskarsson paikalla

Marzia, ystäväni, Kinopalatsi 6 klo 15:00, ohjaaja Kirsi Mattila paikalla

Sparrooabbán, Kinopalatsi 7 klo 19:00, ohjaaja Suvi West paikalla

Takaisin pintaan, Kinopalatsi 7 klo 19:00, ohjaaja Juan Reina paikalla

Isän tyttö, Kinopalatsi 7 klo 21:30, ohjaaja Melisa Üneri ja hänen isänsä paikalla

Eleganssi / Talousennustajat, Kinopalatsi 8 klo 17:15, ohjaajat Virpi Suutari ja Reetta Huhtanen paikalla

Clear Years, Kinopalatsi 8 klo 19:00, ohjaaja Frédéric Guillaume paikalla

The Great Wall, Galleria-sali klo 19:00, ohjaaja Tadhg O’Sullivan paikalla

Rough Stage, Kulmasali klo 19:15, leikkaaja Qutaiba Barhamji paikalla

Hoffman V: To That Which Is to Come, ohjaaja Philip Hoffman paikalla

Kenen joukoissa seisot, Orion 21:00, ohjaaja Jouko Aaltonen paikalla

Miss Sharon Jones! Savoy klo 17:00, tuottaja David Cassidy paikalla

La 30.1.

This is What it Is, Andorra klo 20:45, ohjaaja Léa Rinaldi paikalla

Sota ja mielenrauha, Kinopalatsi 1 klo 14:00, ohjaaja Ari Matikainen paikalla

Fight for the Fjords, Kinopalatsi 7 klo 12:45, päähenkilö Synnøve Kvamme paikalla

Mr. Kim & Sister Lotus, Kinopalatsi 8 klo 12:45, ohjaajat Sou-Yen Kim ja Miriam Rossius sekä elokuvan henkilöitä paikalla

4, Kinopalatsi 8 klo 15:00, ohjaaja Daniel Kutschinski paikalla

The Last Gigolos, Kulmasali klo 15:15, ohjaaja Stephen Bergmann sekä päähenkilö Peter Nemela paikalla

Nuclear Neighbour, Kulmasali klo 17:45, ohjaaja Fredrik Oskarsson paikalla

Atomin paluu, Kulmasali klo 20:00, ohjaaja Mika Taanila paikalla

Jäämarssi – Suomen matkaopas 1941-42, Orion klo 16:00, ohjaaja Ville Suhonen paikalla

Blatnoi mir, Orion klo 20:00, ohjaaja Jouni Hiltunen paikalla

Becoming Zlatan, Savoy klo 15:15, ohjaaja Magnus Gertten paikalla

Su 31.1.

Family Business, Andorra klo 17:00, ohjaaja Christiane Büchner paikalla

time / OUT OF JOINT, Andorra klo 21:15, ohjaaja Caspar Stracke paikalla

Seven Songs for a Long Life, Kinopalatsi 7, ohjaaja Amy Hardie paikalla

Brothers, Kulmasali klo 15:15, ohjaaja Wojciech Staroń paikalla

Above and Below, Savoy klo 13:00, ohjaaja Nicolas Steiner paikalla

Don Juan, Savoy klo 18:00, kuvaaja Wojciech Staroń paikalla